شما اینجا هستید : خانه --> اخبار روز, فرهنگي و هنري --> نقدی بر پوشش های مختلف هنرمندان در اختتامیه فیلم فجر

نقدی بر پوشش های مختلف هنرمندان در اختتامیه فیلم فجر

نقدی بر پوشش های مختلف هنرمندان در اختتامیه فیلم فجر

نقدی بر پوشش های مختلف هنرمندان در اختتامیه فیلم فجر
سی و دومین جشنواره فیلم فجر هم به پایان رسید و اختتامیه پر سر و صدای آن نیز، توجه زیادی به خود جلب کرد. به همین مناسبت گزارشی متنی- تصویری از پوشش هنرمندان در جشن اختتامیه، برای شما دوستداران هنر و فشن، تدارک دیده است.

سی و دومین جشنواره فیلم فجر هم به پایان رسید و اختتامیه پر سر و صدای آن نیز، توجه زیادی به خود جلب کرد. به همین مناسبت گزارشی متنی- تصویری از پوشش هنرمندان در جشن اختتامیه، برای شما دوستداران هنر و فشن، تدارک دیده است.
 
ساده، شیک و برازنده. کت و شلوار تیره و پیراهن سفید، از کلاسیک ترین لباس های مردانه است که هیچ گاه کهنه نمی شود. سرویس مد کافه سینما،  پوشت سفید مجید مظفری را می پسندد. این تصاویر، زیبایی در عین سادگی را نشان می دهد.
به طور کلی، ما پوشش اسپرت  را برای رسمی ترین مراسم سینمای ایران، خصوصا جشن اختتامیه جشنواره فجر، نمی پسندیم. هر چیزی جایی و مکانی دارد و هر مراسمی، پوشش خاص خود را می طلبد. با این حال، به نظر می رسد هنرمندان سینمای ایران، در این مراسم، توجه چندانی به ظاهر خود ندارند. به هر روی، میان این لباس های غیر رسمی و نامناسب، پوشش هومن سیدی را ترجیح می دهیم. لباس های تیره و هماهنگ، برای مراسمی که در شب برگزار می شود، انتخاب مناسب تری است.
به نظر می رسد، پوشش یکدست مشکی، انتخاب بی خطری برای بانوان هنرمند ایرانی است. با این حال، هر پوشش سیاهی، لزوما زییا و چشم نواز نیست. در اینجاست که توجه به جزییات پوشش، تزییباتش و هماهنگی آن با کیف و کفش و شال، می تواند لباسی را برازنده تر و شیک تر جلوه دهد.
پوشش خانم زارعی در مراسم اختتامیه، طرفداران و مخالفان زیادی داشت. دلیل موافقان این پوشش، جنس مخمل مانتو- که پارچه ای رسمی به حساب می آید، رنگ آبی فیروزه ای که از رنگ های محبوب در فرهنگ ایرانی و اسلامی است و نیز طرح های کار شده روی لباس ایشان است. مخالفانش اما، به نوع برش و مدل لباس اشاره می کنند که بیشتر شبیه پوشش بانوان محجبه کشورهایی چون ترکیه است.در هر صورت، فارغ از سلیقه ی شخصی، این پوشش، مناسب مراسم رسمی است.
در بالا گفتیم که لباس و پوشش امری شخصی و سلیقه ای است، اما این نوع پوشش از هیچ نظری، مناسب رسمی ترین جشن سینمای ایران نیست. این دامن های های بلند رنگی و مشکی، و ترکیب آن با مانتو و شال، پوششی به شدت ناهماهنگ است. پارچه ی طرح دار دامن این پوشش، بیشتر شبیه به پیراهن های خانگی می ماند و سنخیتی با مراسمی رسمی و پر مخاطب، ندارد.
 پوشش مهشید افشارزاده، برای مراسمی چون اختتامیه جشنواره فجر، ناهماهنگ و غیر رسمی جلره می کند.
نکته ای که در این تصویر مشاهده می کنید، یکی از نکات کلیدی دنیای مد است: علاوه بر طرح و رنگ لباس، باید به نوع پارچه هم توجه کرد. پارچه هایی از جنس ساتن، گپپور، ابریشم، مخمل و پارچه های زربافت، در ذات خود، رسمی و مجلسی هستند. سرویس مد کافه سینما، از این نظر، پوشش بانوان هنرمندمان را در این تصاویر می پسندد. جزییات و تزیینات لباس و طرح و برش آن، امری سلیقه ای است. به هر حال ، چه این لباس ها را دوست داشته باشیم یا نه، پوشش هاییست  درخور مراسمی رسمی

این گزارش را با تصویری از پوشش برازنده ی علیرضا قربانی، تمام می کنیم تا باز هم بر این نکته تاکید شود که برای داشتن ظاهری مناسب و برازنده در مراسمی چون اختتامیه جشنواره فجر، لازم نیست پوششی عجیب و خیلی خاص بر تن داشته باشیم. پیروی از نکات کلیدی دنیای مد،مرتب و آراسته بودن، داشتن کمی سلیقه و وسواس، برای شما ظاهری زیبا و برازنده به ارمغان می آورد.


ارسال نظر

ایمیل شما در نظر منتشر نخواهد شد