شما اینجا هستید : خانه --> اخبار روز, اقتصادي --> تخم مرغ مهریه عروس می شود !

تخم مرغ مهریه عروس می شود !

نوسانات چند روز اخیر قیمت، تخم مرغ را به ماده ای ارزشمند و غیر قابل دسترس تبدیل کرده است. قیمت تخم مرغ در برخی مناطق تهران تا شانه ای ۹ هزارتومان هم بالاکشیده است.

ادامه این روند طی روزهای گذشته و افزایش بی رویه قیمت تخم مرغ نگرانی هایی را در میان آحاد جامعه خصوصاً قشر آسیب پذیر ایجاد کرده است.

جهش قیمت هر شانه تخم مرغ از ۵ هزار تومان به ۹تومان آنهم در کمتر از یک هفته سؤالی را در ذهن بسیاری از مردم ایجاد کرد که چرا باید ظرف چند روز بیش از ۳ هزار تومان هر شانه تخم مرغ افزایش قیمت پیدا کند؟

آیا مسئولان در این زمینه اقدامات جدی نداشته اند یا اینکه دلالان و واسطه گران برای آشفته کردن بازار دست به اقدامات خاصی زده اند؟ یا تولیدکنندگان مقصرند و باعث کمبود تخم مرغ و افزایش قیمت آن شده اند؟ هر چند در این میان نباید از جو روانی حاکم بر جامعه نیز غافل شد.

البته برخی مسئولان اعلام کرده اند: کشور ما تحت تأثیر بیماری فوق حاد پرندگان در ماههای پایانی سال ۸۹ بخش قابل توجهی از گله های مرغ تخم گذار را از دست داد و بر این اساس بخشی از توان تولیدی تخم مرغ کشور از چرخه تولید خارج شد که صد البته توجیه خوبی نمی باشد.

به گزارش سایت پاتوق۹۸ : از سوی دیگر خبر های رسیده حاکی است، نوسانات قیمت تخم مرغ در روزهای اخیر موجب شد تا فروش دانه ای تخم مرغ در مناطق مختلف گلستان کمتر مشاهده شود و تخم مرغ دانه ای تقریبا نایاب و طلا شده است.

تخم مرغ مهریه عروس می شود !
تخم مرغ مهریه عروس می شود !

البته دیوار حاشا همیشه بلند است, مدیرعامل اتحادیه مرغداران میهن با اشاره به اینکه فروش یک شانه تخم مرغ به قیمت ۹ هزار تومان در سوپرمارکت‌ها کلاهبرداری است، گفت: مردم تخم مرغ مورد نیاز خود را از میادین میوه و تره بار خریداری کنند!!

یاد جمله معروف همسر پادشاه فرانسه افتادم, زمانی به ماری انتوانت زیبا روی گفتند در کوچه خیابان های شهر نان یافت نمی شود مردم چه کنند؟

ایشان فرمودند:خوب بگویید شیرینی بخورند!!

رئیس محترم اتحادیه هم احتمالا خبرنداشته اند که در میادین تخم مرغ نایاب شده .

مسئولان پیش بینی کرده اند با افزایش واردات تخم مرغ و نیز کاهش التهاب ناشی از رشد بی رویه قیمت این کالا در روزهای آینده قیمت تخم مرغ کاهش بیشتری خواهد داشت.

البته از مزایای تخم مرغ تُرک هم غافل نشوید که طی چند روز اخیر در سطح وسیع و به مثابه شلوار جین تُرک وارد کشور می شود!!


ارسال نظر

ایمیل شما در نظر منتشر نخواهد شد