شما اینجا هستید : خانه --> اخبار روز, سياسي --> از سر گیری همکاری نظامی ایران و روسیه

از سر گیری همکاری نظامی ایران و روسیه

http://www.patogh98.ir/uploads/2012/02/pic_309692.jpg

سفیر ایران در روسیه با اعلام خبر توافق تهران و مسکو برای ازسرگیری همکاری فنی نظامی، درباره هرگونه اقدام آمریکا علیه ایران هشدار داد و تاکید کرد که این چنین اقدامی به مثابه خودکشی برای آمریکاست.

محمود رضا سجادی در کنفرانسی خبری اعلام کرد که در صورت هرگونه تعرض آمریکا به ایران، ایران قادر است پاسخ آمریکا را در هر نقطه‌ای از دنیا بدهد.

به گزارش پاتوق۹۸، سفیر ایران در مسکو امروز چهارشنبه (۸ فوریه) گفت که هرگونه اقدام نظامی آمریکا علیه ایران اشتباه است. زیرا حمله [آمریکا] به ایران خودکشی است.

خبرگزاری «ریا نووستی» نوشت: «حمله به ایران برای آمریکا خودکشی خواهد بود. این مطلب را “محمود رضا سجادی” سفیر ایران در مسکو روز چهارشنبه اظهار داشت. وی در یک نشست خبری به مناسبت ۳۳ ـ مین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در کشور خود در خبرگزاری «ریا نووستی» گفت: “دسترسی جهانی ایران برای ضربه زدن به آمریکا بالا است. در شرایطی که آمریکا در باتلاق افغانستان گیر کرده، از دستانش خون مردم لیبی می چکد و دچار بحران شدید اقتصادی در داخل است، حمله به ایران خودکشی است».

روسیا الیوم نیز به نقل از ریانووستی نوشت: سجادی در بخشی دیگر، امکان هرگونه حمله پیشدستانه به کشورهایی که خاک خود در در اختیار آمریکا برای اقدام علیه ایران قرار می‌دهند بسیار بعید دانست و اعلام کرد که سیاست ایران شامل حملات پیشدستانه نمی‌شود.

سفیر ایران در بخشی دیگر از سخنان خود به عربستان اشاره و ابراز امیدواری کرد که عربستان سعودی از حمایت خود از آمریکا دست خواهد کشید و روابط خوبی با ایران برقرار خواهد کرد.

وی اعلام کرد که برخی در عربستان هستند که به سیاست آمریکا خدمت می‌کنند و ابراز امیدواری کرد که سرنوشت سران عربستان مشابه سرنوشت حسنی مبارک رئیس جمهوری مخلوع مصر نباشد.

سفیر ایران در مسکو در پاسخ سوالی دیگر درباره همکاریهای ایران و روسیه گفت که روز گذشته مسائل سپر موشکی [آمریکا] و از سرگیری همکاری نظامی را با دیمیتری راگوزین معاون نخست وزیر روسیه بررسی کرده است.

سجادی تاکید کرد که ایران و روسیه توافق کردند که همکاری نظامی فنی را در چارچوب قوانین بین‌الملل از سر بگیرند.

وی تاکید کرد: هیچ مذاکرات محرمانه‌ای صورت نگرفته است.به گفته سفیر ایران در مسکو، کشورهای غربی در راه، حل مسائل مرتبط با موضوع هسته‌ای مانع‌تراشی می‌کنند و این کار را بارها انجام داده‌اند.

سفیر ایران فاش کرد که پس از آنکه ایران بر اساس طرح سرگی لاوروف وزیر خارجه روسیه اخیرا آمادگی خود را برای گفت‌وگو با گروه ۱+۵ اعلام کرد، با مخالفت غربی‌ها روبه‌رو شد.


  • درخواست نظامی جدید روسیه و چین از ایران
  • جزئیات گزارش آمانو از برنامه هسته‌ای ایران
  • عکسهای مراسم ازدواج ترسناک و عجیب یک دختر و پسر
  • آموزش پخت غذای سنتی کو کوی گل کلم
  • عکسهای زیباترین دختر روسیه و جهان ، kseniya sukhinova
  • ارسال نظر

    ایمیل شما در نظر منتشر نخواهد شد